ЗБЕРЕЖИ ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ

Дуже великий шлях світ пройшов до сьогодення . І за цей час відбулося багато тисяч визначних та менш визначних подій . Іноді ці події залишають великий слід на всю історію  .

Друга Світова війна найвизначніша подія людства , яка відбулася 1 вересня 1939 р. по 2 вересня 1945 р. Війна  стала  наймасштабнішою і найкривавішою війною в історії  усього світу. Війна забрала більше 100 мільйонів осіб із усього світу . Не обійшла ця подія і нашого села Райгорода . 22 липня 1941 року село Райгород було окуповане німецько-нацистськими загарбниками та 15 березня 1944 року село  було звільнено . Німецькі окупанти в селі розстріляли 6 тисяч нічим невинних громадян — євреїв та військовополонених . В центрі села знаходиться обеліск в пам’ять загиблим солдатам ,  та три єврейські могили, які знаходяться за селом в лісі .

Односельчани нашого та ближніх сіл піклуються про збереження та чистоту з історичних місць . Нещодавно було задіяно учнів 8 класу з вчителем історії Оленою Миколаївною  . Вони протягом дня прибрали усю територію єврейських поховань . За словами дітей їм сподобалося працювати в групі та робити добрі справи . І вони далі хочуть продовжувати брати участь в таких добрих справах . Прикладом дітей ми бачимо , що потрібно не забувати про минуле і вшанувати пам’ять про загиблих .  А якщо події пов’язані з твоїм життям та місцем де ти проживаєш потрібно ще більше приділяти цьому увагу  . Бо це пам’ять про наших родичів та односельчан , а пам’ять повинна бути вічна .

Олексієнко Діана